Wtorek, 25 czerwca 2024

Lampa pierścieniowa – którą wybrać?

4 maja 2021


Sprawdź ofertę statywów i selfie sticków

Statyw trójnożny Hama Solid 19B, do smartfona, kamerki, aparatu Kup teraz
Selfie Stick Hama 57 BT z funkcją statywu, Bluetooth, 16/57cm Kup teraz
Statyw trójnożny Hama Mini Statyw, Flex 2w1 Kup teraz

Obecnie na rynku istnieje ogromna różnorodność lamp pierścieniowych. Jednak nie każdy wie jak wybrać tą właściwą, która w 100% spełni twoje oczekiwania?

Lampa pierścieniowa dla wizażystki i blogerki - różnice

Najważniejsze pytanie, jakie należy sobie zadać przed zakupem, to do czego potrzebna jest lampa pierścieniowa? Różne modele, różna moc i rozmiar pozwalają za ich pomocą realizować konkretny cel. Tradycyjnie wszystkie lampy pierścieniowe można podzielić na dwie kategorie:

• do lokalnego oświetlenia

• do oświetlenia ogólnego

W pierwszym przypadku takie oświetlenie jest potrzebne tym, którzy zajmują się kosmetyką w szerokim rozumieniu. Chociaż wielu profesjonalnych specjalistek woli wybierać modele mono lub twin zamiast okrągłych lampek. Tym bardziej że źródła pierścieniowe bardzo silnie rozpraszają światło na dużym obszarze, a tym samym nie zapewniają dostatecznego skupienia światła na oczach. Lampa pierścieniowa do oświetlenia ogólnego potrzebna jest przede wszystkim fotografom i vlogerom. To dzięki niej w źrenicach tworzy się okrągły płomień, które często można zobaczyć w filmach na YouTube. Jak możesz sobie wyobrazić, główna różnica między tymi dwiema kategoriami polega na wielkości przedmiotu, który musisz oświetlić. W przypadku brwi lub rzęs potrzeba znacznie mniej światła niż do oświetlenia całej twarzy. Wszystko to bezpośrednio wpływa na średnicę i moc lampy.

Podstawowe błędy

Większa moc jest zawsze dobra - Z jakiegoś powodu wiele osób błędnie uważa, że im mocniejsza lampa pierścieniowa, tym lepiej. 480 diod LED niekoniecznie przewyższa 240. Po pierwsze, mogą to być zupełnie inne diody działające oddzielnie (modele dwukolorowe). Niektóre są zaprojektowane wyłącznie do maksymalnie dla światła zimnego, inne są aktywne tylko dla światła ciepłego. Po drugie, zawsze rozważ wymiary lampy. Mocna lampa jest bardziej nieporęczna i zajmuje znacznie więcej miejsca. Przy zbyt dużej mocy po prostu rozświetlasz twarz.

fotograf

Niska jakość - Faktem jest, że zdecydowana większość lamp pierścieniowych na rynku jest produkowana w tych samych chińskich fabrykach, tylko pod różnymi markami. Liczy się nie naklejka, ale jakość podzespołów i poziom chłodzenia diod. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na korpus produktu. Ten powinien mieć wystarczającą liczbę szczelin z tyłu, aby zapewnić dobrą naturalną wentylację. Im więcej, tym lepiej. Chociaż sama lampa pierścieniowa nie nagrzewa się jak sam softbox, to temperatura diod LED na płytce wpływa bezpośrednio na ich żywotność. Jeśli chodzi o jakość wykonania, te tanie na obrzeżu dyfuzora często mają pęknięcia, które powstają od śrub mocujących. Do miejscowego oświetlania okolic twarzy (brwi, rzęsy itp.) Wybierz lampy pierścieniowe o następujących parametrach:

• średnica pierścienia zewnętrznego - około 35cm (12-14 cali)

• moc - 20-30W

• temperatura barwowa - 5500K-5600K

• strumień świetlny - od 2000 lumenów

Wybór statywu

Oprócz średnicy niebagatelne znaczenie ma wysokość i odległość lampy od osoby. Wszystko to oznacza obecność statywu. Jeśli przeczytasz opinie o lampach pierścieniowych, zauważysz, że przytłaczająca ilość negatywów dotyczy jakości statywu. Statyw jest bowiem kluczowym elementem przy wyborze lampy. Jeśli będzie złej jakości, nie będziesz w stanie ustawić lampy w odpowiedni sposób, a tym samym stanie się ona nieprzydatna bez względu na to, czy jest ci potrzebna do makijażu, czy prowadzenia bloga. Najważniejsza jest jakość materiału. Powinien być sztywny, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia wynikające z codziennego użytkowania. Jednocześnie pamiętaj, że dobry statyw do lampy będzie odpowiednio kosztował.

Dowiedz się więcej na foto-raj.pl.