Środa, 17 lipca 2024

Jaki mini statyw kupić?

11 maja 2021


Sprawdź ofertę statywów i selfie sticków

Statyw trójnożny Hama Solid 19B, do smartfona, kamerki, aparatu Kup teraz
Selfie Stick Hama 57 BT z funkcją statywu, Bluetooth, 16/57cm Kup teraz
Statyw trójnożny Hama Mini Statyw, Flex 2w1 Kup teraz

Gdy fotograf lub kamerzysta chce przejść na wyższy poziom fotografowania, zaczyna wybierać statywy i monopody, dzięki którym można uzyskać dobrej jakości zdjęcia i filmy w każdych warunkach. Statywy i monopody różnią się przeznaczeniem, konstrukcją, możliwościami, materiałami i innymi cechami. Dla wygody fotografowania ważna jest stabilność urządzenia, niewielka waga, zwartość i łatwość składania.

Dlaczego potrzebne są statywy i monopody?

Do stabilizacji aparatu potrzebny jest statyw. Jest to ważne, gdyż uścisk dłoni może wpłynąć na jakość zdjęć i filmów. Urządzenie pomoże ci fotografować w słabym świetle i przy minimalnej przysłonie, z dużymi i ciężkimi teleobiektywami. Jest też niezastąpiony przy fotografowaniu obiektów pod kątem, np. do katalogu. Statyw przydaje się również do mocowania teleskopów, lunet, lornetek i sprzętu oświetleniowego. Ręczne statywy, inaczej mówiąc monopody, są zwykle używane do nagrywania filmów i zdjęć lekkimi aparatami i smartfonami - w ten sposób można zmieścić więcej obiektów w kadrze. Możesz podnieść aparat wysoko nad głowę i zrobić zdjęcie jak z drabiny. Monopody są potrzebne do fotografowania scen akcji i pozwalają zmniejszyć drżenie dłoni i obciążenie ciężkich obiektywów, dlatego często są używane przez fotografów reportażowych.

Mini statyw cullman ALPHA 15

To kompaktowy statyw foto / wideo z głowicą kulową i śrubą 1/4 "do aparatu. Nogi statywu wykonane z anodyzowanej rury aluminiowej z antypoślizgowymi gumowymi nóżkami. Wyposażony jest w teleskopowe nogi do szybkiego montażu. Mały, lekki mini statyw ALPHA 15 jest idealnym statywem do robienia zdjęć i kręcenia filmów na zewnątrz. Gumowe nóżki gwarantują stabilną pozycję, głowica kulowa umożliwia szybkie ustawienie kamery

Mini statyw Joby Gorillapod 325 opis

statyw

GorillaPod 325 firmy Joby to wszechstronny, elastyczny statyw umożliwiający montaż aparatów kompaktowych, świateł, kamer 360 ° i kamer sportowych, a także wszelkich innych urządzeń o masie poniżej 325 g, ze standardowym gwintem statywu 1/4 "-20. Głowica kulowa ze wzmocnieniem ze stali nierdzewnej i obracana o 90 ° do użytku w trybie poziomym lub portretowym jest idealna do FaceTime, transmisji na żywo, vlogowania i selfie. Kluczowe cechy:

• Mieści urządzenia o wadze do 325 gramów

• Głowica kulowa wzmocniona stalą nierdzewną z pochyleniem 90 ° do trybu portretowego

• Idealny do FaceTime, transmisji na żywo, vlogowania i selfie

Kompaktowa i lekka konstrukcja ułatwia transport w plecaku. Gumowany pierścień i uchwyty na stopy zapewniają zwiększoną stabilność w trudnym terenie

Szybkozłączka i statyw 2w1

Statywy takie jak Manfrotto Pocket Support Large Black są wyposażone w mikrozłączki. W praktyce oznacza to, że można je wygodnie przyczepić na przykład do aparatu na stałe. Mają rozkładane nóżki, co sprawia, że doskonale nadają się do wykonywania zdjęć i kręcenia filmów w trudnym środowisku, a jednocześnie są na tyle małe, że swobodnie mieszczą się w każdym plecaku wraz ze sprzętem.

Mini statywy do smartfonów

Wiele mini statywów jest zaprojektowana praktycznie wyłącznie do używania ze smartfonami. W takim przypadku są one wyposażone w specjalny uchwyt, który pozwala na zaczepienie na nim urządzenia. W przypadku standardowych mini statywów taki uchwyt musisz kupić oddzielnie i samodzielnie go przykręcić do statywu. Mini statywy do smartfonów są bardzo wygodne, jeśli masz telefon wysokiej jakości, którym można wykonać idealne zdjęcia. Są też wskazane przy wykonywaniu ujęć z trudno dostępnych miejsc lub w sytuacjach, gdzie smartfon jest potencjalnie narażony na uszkodzenie.

Dowiedz się więcej na foto-raj.pl.