Środa, 17 lipca 2024

Czy powinieneś zaufać i kupić telefony z systemem Android od chińskich producentów telefonów w Indiach?

28 grudnia 2022


Sprawdź ofertę statywów i selfie sticków

Statyw trójnożny Hama Solid 19B, do smartfona, kamerki, aparatu Kup teraz
Selfie Stick Hama 57 BT z funkcją statywu, Bluetooth, 16/57cm Kup teraz
Statyw trójnożny Hama Mini Statyw, Flex 2w1 Kup teraz

Chińskiej elektroniki, a mianowicie telefony, w końcu rzucić ich "tania jakość" obraz dla większości ludzi teraz, choć to nie trwa kilka lat dla Chińczyków, aby dostać się z tanich "no nazwa" telefonów dual SIM do prawie mainstream-jakości telefonów z top-end funkcji, zgodnie z markami takimi jak LG i Samsung. A teraz, bardzo chińskie marki są venturing w międzynarodowym terytorium, a ich pierwszym priorytetem, po ich kraju, wydaje się być rynek indyjski. Ten ruch przez chińskich producentów został przyjęty z ciepłym przyjęciem przez przeciętnego Hindusa (zwłaszcza młodzieży), który jest zawsze na poszukiwania najnowszych technologii w przystępnych cenach.

Chińskie firmy takie jak Zopo mobile, UMI, Jiayu, itp. są podobno próbuje dokonać foray do ogromnego rynku indyjskiego w tej chwili. Firmy te oferują pewne poważne wartość do stosunku ceny do swoich produktów, na tyle dobre, aby dać koszmary do kilku głównych OEMs. Dla tych, którzy wątpią w jakość z tych chińskich graczy, to powinno przyjść jako zielony sygnał, ponieważ jest to dobrze znany fakt, że indyjskie marki, takie jak Micromax i Karbonn faktycznie nie produkują większość swoich produktów, ale zamiast tego źródła urządzeń z chińskich OEMs jak te i rebranding je pod własną nazwą do sprzedaży na rynku indyjskim.

Co dokładnie oznacza to dla użytkownika końcowego? Oznacza to, że masz dużo więcej bang-for-your-buck jeśli kupisz od tych chińskich graczy bezpośrednio w przeciwieństwie do powiedzmy, kupując od marek takich jak Samsung, Sony, itp. lub indyjskich marek jak Karbonn lub Spice, ponieważ, indyjskie marki w zasadzie tylko działać jako pośrednicy i zwiększyć cenę o procent dla konsumenta do zapłaty. I, high-end urządzenia z podobnymi konfiguracjami z głównych marek, takich jak Samsung są dostępne tylko dla bardzo zamożnych. Na przykład, Micromax Canvas HD i Zopo ZP980 - oba telefony mieszczą się w przedziale cenowym Rs. 14-16k (chociaż Canvas HD był wcześniej reklamowany do sprzedaży za Rs. 13990, tylko niektórzy dostali go w tej cenie).

ZWIĄZANE WSKAZÓWKI Jak włączyć tryb Focus w Zoomie, aby zajęcia i spotkania były mniej rozpraszające

ZP980 pokonuje Canvas HD w następujących działach - Rozdzielczość ekranu (ZP980 - 1080p; Canvas HD - 720p), Aparat (ZP980 - 13MP, Canvas HD - 8MP), PPI (Pixels Per Inch, ZP980 - 440.58ppi, Canvas HD - 293.72ppi), może to być subiektywne, ale dla mnie ZP980 z cienkim ciałem i eleganckim wyglądem wygląda o wiele lepiej niż Canvas HD z czarną przednio-białą tylną konfiguracją. Poza tym, Zopo ZP980 występuje w dwóch wariantach, w wersji "młodzieżowej" z 1GB RAM i tej z 2GB RAM - "zaawansowanej". Jest to jeden z wielu przykładów, które można pomyśleć; inne przykłady obejmują UMI X2, iOcean X7, itp.

Teraz druga strona medalu. Przy niezliczonych zaletach, na pewno znajdzie się kilka wad. Jednym z nich jest brak regularnych aktualizacji oprogramowania, co może frustrować niektórych w czasie. Największym z nich wszystkich dla przeciętnego Hindusa powinien być brak centrów serwisowych w całym kraju. Podczas gdy Micromax i Karbonn z powodzeniem ustanowiły setki centrów serwisowych i są w trakcie ustanawiania jeszcze więcej, nie ma nic do powiedzenia dla chińskich marek, takich jak Zopo w zakresie centrów serwisowych. Spójrzmy prawdzie w oczy - Z niższą ceną tag dla tej samej konfiguracji, istnieje więcej szans, że rzeczy idą źle.

Większość z tych firm działa w Chinach - co oznacza, że nie będzie zbyt wiele personelu mówiącego po angielsku, choć to się poprawia. Społeczności użytkowników i fora niewątpliwie pomóc wiele, ale cóż, nie mogą być zastąpione w miejsce centrów serwisowych. Jeśli coś pójdzie nie tak z twoim telefonem, jedyne co możesz zrobić to udać się do lokalnego serwisanta modląc się, że ma on rozwiązanie. Ponieważ większość telefonów w pokoleniu są oparte na podobnym sprzęcie, istnieje duża szansa, że twoje modlitwy rzeczywiście dostać odpowiedzi.

RELATED TIP Jak znaleźć i rozwiązać problem Google Meet Sound Echo

W sumie, dałbym kciuki do ludzi szukających kupić od chińskich producentów OEM w tym momencie, i to jest całkowicie zrozumiałe, jeśli są obawy o zrobienie tego samego, istnieją wystarczająco dobre powody, aby poprzeć swoje obawy. W tej chwili, ten rynek wydaje się zarezerwowane przez przygód i młodzieży, i wygląda na to, że może zająć trochę czasu dla publiczności, aby poszerzyć.