Środa, 28 września 2022

3 sposoby włączenia trybu makro w telefonie iPhone 13 Pro na starszych modelach iPhone'ów

17 czerwca 2022

Firma Apple ogłosiła nową serię iPhone'ów 13 na początku zeszłego miesiąca, a modele Pro z tej serii są wyposażone w kilka niesamowitych ulepszeń aparatu w porównaniu z poprzednimi generacjami. Jednym z takich ulepszeń jest "Tryb makro" w aparacie, którego do tej pory brakowało w iPhone'ach. Jest on jednak ograniczony tylko do serii 13 Pro, a co z tymi, którzy mają starsze iPhone'y? Na szczęście istnieje kilka sposobów, których można użyć, aby uzyskać iPhone 13 Pro "Tryb makro" na starszych iPhone'ach.

Przeczytaj także, jak skanować kody QR UPI, aby dokonywać płatności za pomocą aparatu iPhone'a

Włącz

tryb makro w telefonie iPhone 13 Pro na

starszych modelach iPhone'ów

Spis treści

  • Włącz tryb makro w iPhone'ie 13 Pro na starszych iPhone'ach
    • Aplikacja Halide
    • Aplikacja Aparat Plus
    • Zewnętrzny obiektyw makro

Nowy ultra-szeroki obiektyw w iPhone 13 Pro przynosi również tryb makro 2 cm. Ale makrofotografią można się cieszyć także na starszych iPhone'ach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak!

Aplikacja Halide

Popularna aplikacja do obsługi aparatów fotograficznych dla iPhone'ów firmy trzeciej, Halide, ogłosiła nową aktualizację, która wprowadza do niej tryb makro. Tak więc teraz subskrybenci aplikacji Halide mogą korzystać z trybu makro, ale nadal powinni używać iPhone'a 8 lub nowszych modeli.

Aby klikać zdjęcia makro za pomocą starego iPhone'a:

1. Pobierz zaktualizowaną wersję aplikacji Halide Mark II.

2. Otwórz aplikację i stuknij przycisk "AF", aby uruchomić tryb autofokusa.

3. Teraz przesuń palcem w prawo, a zobaczysz ikonę "kwiatka" (Tryb makro), stuknij ją.

Po włączeniu trybu makro aplikacja automatycznie wybierze obiektyw o największej odległości ogniskowania.

Jak to działa?

Aplikacja Halide nazywa swój tryb makro "Neuronowym trybem makro". Domyślnie stosuje on 2-krotny zoom cyfrowy podczas fotografowania obiektu z bliska i pozwala uchwycić szczegóły, tak jak w przypadku zdjęć makro. Ponadto do obsługi sieci wykorzystuje silnik neuronowy układu Apple, który powiększa utracone na zdjęciu szczegóły. Działa to nawet w trybie 2x i 3x.

Jeśli więc masz iPhone'a 8 i nowsze modele, ta aplikacja może wykorzystywać silnik neuronowy telefonu do stosowania technik skalowania i robić zdjęcia makro. Jeśli masz już iPhone'a 13 Pro, aplikacja wykorzystująca tryb neuronowy oferuje jeszcze ostrzejsze zdjęcia makro niż aplikacja stockowa.

Próbki

aparatówPoniżej przedstawiono kilka próbek aparatów wykonanych za pomocą trybu makro aplikacji Halide na telefonie iPhone 12 Mini:

Zdjęcie normalneTryb makro aplikacji

HalideTryb makro aplikacji HalideTryb makro aplikacji HalideHalide

jest dostępna w App Store do bezpłatnego pobrania. Jednak jej subskrypcja zaczyna się od Rs. 269 za miesiąc i Rs. 1099 za rok z siedmiodniowym bezpłatnym okresem próbnym.

Camera Plus App

Jest to kolejna aplikacja, która umożliwia robienie zdjęć makro na starszych modelach iPhone'ów dzięki wykorzystaniu silnika neuronowego. Aplikacja jest dostępna w jednorazowej cenie 269 Rs., a później można z niej korzystać za darmo. Oto sposób wykonywania zdjęć makro za pomocą tej aplikacji:

1. Kup i zainstaluj aplikację Camera Plus w telefonie iPhone

.

2. Nadaj uprawnienia swojemu aparatowi i zdjęciom.

3. Teraz otwórz aplikację, a gdy spróbujesz ustawić ostrość na obiekcie, zobaczysz znak "+" obok znaku "Normalny", który oznacza jego tryb.

4. Stuknij znak "+" i z menu wybierz "Tryb makro".

To wszystko, teraz możesz zrobić zdjęcie w trybie makro, używając innej ostrości.

Próbki aparatów fotograficznychNormalnyMakroNormalnyMakro

Zewnętrzny obiektyw

makro

Inną możliwością robienia zdjęć makro za pomocą aparatu iPhone'a jest użycie zewnętrznego obiektywu

makro.

Dostępnych jest kilka dobrych obiektywów makro, które mogą współpracować z iPhonem.

SKYVIK Signi Pro 2 w 1 (Wide+Macro) ClipJeśli

mieszkasz

w Indiach, ten obiektyw może być idealny do makrofotografii na starszych iPhone

'ach.

Jest on również wyposażony w obiektyw szerokokątny, dzięki czemu jest jeszcze bardziej przydatny.

Kup na Amazon India

Obiektyw makro

USKEYVISION do iPhone

'aJeśli mieszkasz

poza Indiami, możesz kupić dowolny dobry obiektyw makro, kierując się opiniami użytkowników. Oto jeden przykład z serwisu Amazon US.

Kup w Amazon.com

Jest to więc kolejny sposób na robienie zdjęć makro na telefonie iPhone.nPo prostu podłącz zewnętrzny obiektyw do głównego modułu aparatu i zacznij odkrywać swoje umiejętności fotograficzne.

Jak widać, oba sposoby nie są darmowe i aby uzyskać dobre zdjęcia makro, trzeba wydać trochę pieniędzy. Co więc wybierzesz - abonament na aplikację czy obiektyw do makrofotografii? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!

Możesz także śledzić nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał Youtube GadgetsToUse

, aby uzyskać najnowsze recenzje.