Niedziela, 13 października 2024

Jaki statyw? Kijek do selfie czy monopod wybrać?

6 maja 2021


Sprawdź ofertę statywów i selfie sticków

Statyw trójnożny Hama Solid 19B, do smartfona, kamerki, aparatu Kup teraz
Selfie Stick Hama 57 BT z funkcją statywu, Bluetooth, 16/57cm Kup teraz
Statyw trójnożny Hama Mini Statyw, Flex 2w1 Kup teraz

Jeszcze do niedawna telefon służył jedynie do wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości, jednak coraz lepsze i zaawansowane technologiczne modele pozwalają dziś na robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów.

Zdjęcia

Dokumentowanie leży niejako naturze ludzkiej. Każdy z nas chcę zapamiętać szczególnie ważne dla siebie chwile i „zatrzymać” czas, gdy jesteśmy szczęśliwi lub dzieje się coś szczególnie istotnego. O ile dawniej mogliśmy to zrobić jedynie za pomocą aparatu fotograficznego, to dziś wystarczy nam telefon z odpowiednim aparatem. Robienie zdjęć w ten sposób jest po prostu wygodniejsze, zwłaszcza że nowoczesne telefony pozwalają także na nagrywanie filmów. O mile początkowo wszystkie wykonywane ujęcia były z tak zwanej ręki, to dziś producenci prześcigają się w produkowaniu urządzeń, które nie tylko ułatwiają nam nagrywanie filmów i robienie zdjęć, ale też sprawiają, że są one dużo lepszej jakości.

Selfie Stick

statyw

Od lokalnych centrów handlowych po popularne miejscowości turystyczne - często można zobaczyć ludzi trzymających kijki do selfie podczas fotografowania siebie i swoich przyjaciół. Głównym korpusem kijka do selfie jest drążek teleskopowy. Ten wysuwany drążek można regulować w zależności od pożądanej długości. Pręty teleskopowe są wykonane ze stopu aluminium lub stali nierdzewnej, przy czym ta pierwsza jest droższa od drugiej. Można powiedzieć, że teleskopowy drążek jest największą zaletą kijka do selfie. W końcu to komponent jest odpowiedzialny za umożliwienie użytkownikom robienia szerszych ujęć. Górny koniec selfie posiada uchwyt na telefon lub zacisk, który służy do mocowania telefonu do kijka do selfie. Te uchwyty są regulowane i mogą pasować do telefonów o różnych rozmiarach. Chociaż większość zacisków telefonu jest przymocowana na stałe do selfie stick, są takie, które można zdjąć. W ten sposób możemy wykonać zdjęcie z lepszej perspektywy, a także tam, gdzie wykonanie zdjęcia samym telefonem jest po prostu niemożliwe.

Mini statyw

Można do niego podpiąć nie tylko smartfon, ale także nawigator i inne podobne urządzenia, których wyświetlacz ma znajdować się przed oczami. Uchwyt umożliwia wygodne ustawienie ładowarki i pozwala na umieszczenie smartfona w najwygodniejszy sposób. Jednocześnie ekran gadżetu będzie doskonale widoczny dla kierowcy. Urządzenie optymalizuje położenie smartfona w kabinie pasażerskiej i pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Uchwyty różnią się sposobem mocowania oraz dodatkowymi cechami i możliwościami. Mocowanie z przyssawką to jeden z najpopularniejszych typów uchwytów. Dzięki przyssawce można go zamocować w dowolnym miejscu i daleko od oczu kierowcy. Możesz również przymocować taki uchwyt do deski rozdzielczej. Urządzenie posiada elastyczne ramię, które umożliwia obrócenie smartfona w dowolnym kierunku. Spośród minusów można zauważyć tylko utratę lepkości przyssawki, która pojawia się z czasem. Inne rozwiązanie to mocowanie uchwytu za pomocą silikonowej pętli do kierownicy pojazdu. Jeśli oceniasz mocowanie pod kątem widoczności i użyteczności smartfona, to jest to bardzo wygodny rodzaj uchwytu. Główną wadą jest to, że ten typ uchwytu znacznie ogranicza widoczność deski rozdzielczej. Ponadto użytkownicy mogą doświadczyć efektu tzw. choroby lokomocyjnej, która pojawia się na skutek ruchu smartfona wraz z kierownicą. Kolejna wada - po podłączeniu ładowania przewód może przeszkadzać w sterowaniu lub owijać się wokół kierownicy. Istnieją też uchwyty samochodowe, które podłącza się do kratek wentylacyjnych, a także zakładane na siedzenia samochodów lub podłączane do wyjścia zapalniczki. Wybór odpowiedniego modelu jest uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb.

Dowiedz się więcej na foto-raj.pl.