Środa, 28 września 2022

Recenzja IMILAB Watch W12: Bogaty w funkcje, ale niedrogi smartwatch

17 czerwca 2022

Smartwatche stały się częścią naszego codziennego życia, podobnie jak smartfony, ponieważ każdego dnia miliony ludzi kupują swój pierwszy smartwatch zamiast inteligentnej opaski. Dlaczego? Ponieważ smartwatche stały się dziś całkiem przystępne cenowo. Dzisiaj będę recenzował jeden z takich przystępnych cenowo chińskich smartwatchy o nazwie IMILAD (lub IMILAB) SmartWatch W12, który wygląda o wiele lepiej i działa o wiele dłużej, jak na swoją cenę. Ale ma też kilka wad. Zacznijmy więc od recenzji i dowiedzmy się, czy naprawdę warto?

Przeczytaj także | 20 ukrytych wskazówek i sztuczek Mi Band 6, aby w pełni z niego korzystać

Zawartość pudełka z zegarkiem IMILAB W12

Spis treści

 • Zawartość pudełka z zegarkiem IMILAB W12
 • Budowa zegarka IMILAB W12
 • Wyświetlacz zegarka IMILAB W12
 • Funkcje zdrowotne zegarka IMILAB W12
 • Aplikacje i ochrona prywatności zegarka IMILAB W12
 • Inne inteligentne funkcje zegarka IMILAB W12
 • Żywotność baterii zegarka IMILAB W12
 • Ostateczny werdykt

Pierwszą rzeczą, na którą zwrócisz uwagę, jest proste, ale atrakcyjne pudełko, w którym znajduje się zegarek, dające wgląd w produkt. Co dziwne, na pudełku widnieje nazwa marki IMILAD, podczas gdy na liście online z jakiegoś powodu widnieje jako IMILAB. IMILAB to firma, która produkuje urządzenia wearables dla znanych marek, takich jak Xiaomi. Przechodząc do zawartości opakowania, otrzymujemy następujące rzeczy:

 • Zegarek z dołączonym paskiem
 • Dodatkowy pasek
 • Magnetyczna ładowarka
 • Dokumenty

Budowa zegarka IMILAB W12

IMILAB Watch W12 posiada obudowę ze stopu cynku, podczas gdy tył jest wykonany z przyjaznego dla skóry, miękkiego w dotyku poliwęglanu, aby pomieścić wszystkie czujniki. Dzięki temu zegarek W12 jest dość lekki, bo waży zaledwie 57 gramów. Oprócz tego, zegarek IMILAB W12 posiada klasę szczelności IP68, dzięki czemu jest pyłoszczelny i wodoodporny do 1,5 m przez godzinę.

Zegarek IMILAB jest dostępny tylko w rozmiarze tarczy 46 mm, co jest kłopotliwe, jeśli szukasz mniejszego zegarka dla wygodniejszego dopasowania. Oprócz tego, ramki zajmują dużo niepotrzebnego miejsca, co sprawia, że ogólny współczynnik kształtu jest zbyt duży, jeśli masz mały lub średni nadgarstek.

Wyświetlacz zegarka IMILAB W12

IMILAB Watch W12 jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,32 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli, dzięki czemu tekst jest wyraźny i czysty. Jasność zegarka W12 można regulować i jest ona wystarczająco jasna, aby można było czytać nawet na zewnątrz. Tarcze zegarka można spersonalizować, aby dopasować je do swojego stylu. Pojemnościowy panel dotykowy szybko reaguje na dotyk, bez opóźnień, ale nie spodziewaj się, że dorówna on tym z high-endowych smartwatchów premium.

Funkcje zdrowotne zegarka IMILAB W12

IMILAB Watch W12 robi prawie wszystko, czego oczekujemy od niedrogiego smartwatcha w zakresie zdrowia. Niezależnie od tego, czy chodzi o 24-godzinne monitorowanie tętna, 24-godzinne monitorowanie stężenia tlenu we krwi (SpO2), monitorowanie snu, zegarek ma wszystko pod kontrolą. Ponadto zegarek jest wyposażony w 13 trybów sportowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze, gimnastyka, joga, pływanie łódką itp. Otrzymujemy również dedykowaną funkcję śledzenia zdrowia kobiet, dzięki której kobiety mogą śledzić swoje cykle menstruacyjne. Wszystkie te informacje można śledzić za pomocą zegarka, a nawet aplikacji.

Aplikacja i ochrona prywatności zegarka IMILAB W12

Musisz pobrać aplikację GloryFit, aby sparować zegarek z telefonem z systemem Android lub iOS, ponieważ aplikacja działa zarówno z systemem Android, jak i iOS. Aplikacja jest wymagana do aktualizacji oprogramowania sprzętowego zegarka. Najlepszą rzeczą w aplikacji jest to, że musisz utworzyć login, aby móc z niej korzystać lub śledzić swoje dane zdrowotne. Niestety, aplikacja nie obsługuje udostępniania danych z Google Fit, więc szkoda.

Inne inteligentne funkcje zegarka IMILAB W12

Przechodząc do inteligentnych funkcji oferowanych przez IMILAB Watch W12, możemy sprawdzić powiadomienia z aplikacji, ale nie możemy na nie odpowiedzieć z poziomu zegarka, przypomnienia o połączeniach, przypomnienia o aktywności, ustawić poranny lub wieczorny alarm, stoper, kontrolować muzykę odtwarzaną w telefonie, znaleźć nasz telefon, a także uzyskać informacje o pogodzie (w oparciu o lokalizację ustawioną w aplikacji, ponieważ zegarek nie ma wbudowanego GPS).

Żywotność baterii w IMILAB Watch W12

Ponieważ zegarek IMILAB Watch W12 nie jest wyposażony w GPS, czas pracy na baterii jest bardzo długi. W naszym okresie użytkowania, ogniwo 330mAH po 20 dniach nadal miało prawie 25% baterii, a pełne naładowanie wystarcza na prawie 25 dni. To wystarczająco dużo czasu, aby zapomnieć, gdzie trzymamy ładowarkę, która po odnalezieniu może łatwo naładować zegarek za pomocą magnetycznego bolca.

Ostateczny werdykt

Jeśli szukasz niedrogiego smartwatcha za około 50 dolarów (4000 zł), to IMILAB Watch W12 będzie dobrym wyborem, ponieważ zapewnia 24-godzinne monitorowanie pracy serca i SpO2, a także posiada klasę IP68, która pozwala na przypadkowe zachlapanie wodą i pływanie. Firma IMILAB zadbała również o żywotność baterii, która wystarcza na prawie miesiąc, a przy tym zegarek jest lekki i wygodny. Posiada również duży i jasny wyświetlacz, na który można patrzeć, a wykonanie ze stopu cynku nadaje mu bardziej ekskluzywny wygląd w porównaniu z innymi opcjami dostępnymi w tym samym segmencie cenowym. Moją jedyną obawą jest rozmiar zegarka, gdyby był rozmiar 42 mm lub 44 mm, to byłby znacznie lepszy dla wszystkich różnych rozmiarów nadgarstków.

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać natychmiastowe informacje techniczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze recenzje.