Piątek, 24 stycznia 2025
Wśród ogromnej różnorodności urządzeń do telefonów osobną niszę zajmują statywy do smartfona. W zależności od modelu mogą mieć inną konstrukcję, rozmiar i sposób mocowania, ale wszystkie mają identyczne przeznaczenie i służą do mocowania smartfona w określonej pozycji.
Dziś możliwości wykorzystania smartfona wykraczają daleko poza pierwotny cel, jakim było realizowanie połączeń telefonicznych. Dotyczy to zwłaszcza fotografowania i nagrywania filmów - aparaty nowoczesnych smartfonów są znacznie lepsze niż aparaty i kamery sprzed 7 lat. Z kolei rozwój portali społecznościowych i powszechnego taniego dostępu do Internetu przyczynia się do wzrostu popularności fotografowania i nagrywania filmów za pomocą smartfonów. Zaczęliśmy rzadziej dzwonić do naszych znajomych, aby dowiedzieć się, jak sobie radzą i co wydarzyło się w ich życiu - teraz wszyscy wiemy o nich dzięki ich publikacjom w sieci. Statyw do smartfona ma kilka obszarów zastosowań, a fotografowanie i kręcenie filmów to te które wykorzystujemy najczęściej. Pomimo popularności kijków do selfie, często używa się także statywów do telefonów.
Główną zaletą statywu jest to, że można go zamontować na dowolnej powierzchni. Oznacza to, że nie trzeba go stale trzymać w rękach. Jest to szczególnie ważne podczas nagrywania filmów, ponieważ nie występuje tu element wibracji, ale będzie to również istotne przy robieniu zdjęć, ponieważ sztywno zamocowany aparat da lepszy obraz nawet w trybie automatycznym bez ustawień ręcznych. Jeśli mówimy o fotografowaniu w ciemności czy o fotografii makro, to zdjęcia ze statywu będą nieporównywalnie lepszej jakości niż zdjęcia z ręki.
Biorąc pod uwagę funkcjonalność smartfonów, statyw do smartfona może być używany nie tylko do robienia. Rozmowa wideo - podczas komunikacji przez Skype i inne komunikatory znacznie wygodniej jest ustawić smartfon na statywie i umieścić go obok siebie na dowolnej powierzchni, na przykład na stole, niż trzymać go w rękach. Czytanie książek - czytanie książek z ekranu smartfona jest znacznie wygodniejsze dzięki ustawieniu go na statywie, o ile w pobliżu znajduje się odpowiednia podpórka do montażu i mocowania samego statywu. Oglądanie wideo - niezależnie od źródła (wideo w pamięci smartfona lub YouTube) o wiele wygodniej jest oglądać wideo, jeśli telefon stoi na stole, a jego ekran jest skierowany dokładnie w twoją stronę. Praca w aplikacjach pasywnych - ze względu na ogromną liczbę aplikacji smartfony są często wykorzystywane do wykonywania różnorodnych zadań (aplikacje biurowe, monitorowanie online niektórych informacji, gry itp.), Z których część nie wymaga ciągłej pracy, a jedynie przeglądania zawartości ekranu. Oczywiście użycie statywu sprawi, że ta praca będzie bardziej komfortowa i wydajna.
Statywy do smartfonów są dostępne w kilku odmianach, z których każdy ma swoje unikalne cechy. Klasyczny statyw do telefonu jest w formacie statywu do aparatu i różni się tylko kompaktowym rozmiarem. Takie modele z reguły są instalowane na stole lub innej podobnej powierzchni i mają wysokość do 30 cm. Telefon mocuje się do statywu za pomocą uniwersalnego uchwytu pasującego do wszystkich modeli smartfonów. W zależności od modelu uchwyt ten może być dostępny ze statywem lub trzeba go kupić osobno. Istnieją również statywy wykonane dla jednego konkretnego modelu telefonu.
Elastyczny statyw do smartfona ma nogi, które pozwalają go zainstalować na dowolnej nierównej powierzchni. Niektóre modele z elastycznymi nogami można przymocować do dowolnej konstrukcji, takiej jak fotelik samochodowy, gałąź drzewa, płot itp.
Dowiedz się więcej na foto-raj.pl.