Wtorek, 16 kwietnia 2024

Jak zmienić hasło do Netflixa za pomocą smartfona

1 lipca 2021


Sprawdź ofertę statywów i selfie sticków

Statyw trójnożny Hama Solid 19B, do smartfona, kamerki, aparatu Kup teraz
Selfie Stick Hama 57 BT z funkcją statywu, Bluetooth, 16/57cm Kup teraz
Statyw trójnożny Hama Mini Statyw, Flex 2w1 Kup teraz

Nierzadko zdarza się, że ludzie dzielą się hasłami do Netflixa z przyjaciółmi. Czy wiesz jednak, że jest to niezgodne z regulaminem Netflixa? Netflix pozwala na oglądanie treści tylko osobom mieszkającym w tym samym gospodarstwie domowym. W rzeczywistości, Netflix wydaje się pracować nad wdrożeniem systemu, w którym tylko autoryzowani użytkownicy będą mogli zalogować się do Netflix. Zaczęli również blokować dostęp osobom używającym wspólnego hasła. Teraz, jeśli zdarzyło Ci się być kimś, kto podzielił się swoimi hasłami Netflix z przyjaciółmi i nawet nie wiesz, kto ma dostęp do swojego konta, teraz może być dobry czas, aby zmienić hasło. A ten artykuł powie ci dokładnie, jak to zrobić za pomocą smartfona.

Zanim to zrobimy, zrozumiejmy, dlaczego Netflix to robi.

  • Netflix testuje blokowanie dostępu do kont ze wspólnymi hasłami;
  • System wykrywania wspólnych haseł jest obecnie zaimplementowany tylko na inteligentnych telewizorach;
  • Nie ma słowa, czy te same ograniczenia zostaną zastosowane dla użytkowników smartfonów.

Dla przypomnienia, powodem, dla którego prawie wszyscy wydają się mówić o udostępnianiu hasła Netflixa, jest tweet wysłany przez osobę, w którym użytkownik (który najwyraźniej miał dostęp do Netflixa za pomocą wspólnego hasła). Użytkownik ten otrzymał komunikat o błędzie, który brzmiał następująco;

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz mieć własne konto, aby kontynuować oglądanie.

Wydaje się, że jest to zasadniczo wykrywanie oszustw przez Netflix w pracy. Co pozostaje niejasne w tej chwili jest jak rygorystycznie Netflix zamierza go wdrożyć.

Smart TV dotknięte problemem

Najwyraźniej system wykrywania działa na małą skalę i tylko na aplikacjach dla telewizorów. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że łatwiej jest zidentyfikować niewłaściwy dostęp w dużych urządzeniach, takich jak telewizory - które zazwyczaj są zainstalowane w tym samym miejscu przez długi czas - podczas gdy smartfony i tablety mogą być używane w różnych miejscach, co utrudnia weryfikację.

Ekran proszący użytkowników o potwierdzenie własności konta Netflix

Na obrazku udostępnionym na Twitterze, dopiero po ostrzeżeniu o nadużyciach, Netflix oferuje opcje potwierdzenia własności konta. Narzędzie pozwala na otrzymanie kodu weryfikacyjnego drogą mailową lub SMS-ową, a także opcję sprawdzenia później.

W odpowiedzi dla The Verge, rzecznik Netflixa potwierdził system wykrywania, wskazując, że jest to test "zaprojektowany w celu zapewnienia, że osoba korzystająca z konta Netflix ma do tego upoważnienie." Zgodnie z warunkami korzystania z usługi, tylko osoby z tego samego gospodarstwa domowego mogą współdzielić konto:

Usługa Netflix i wszelkie treści oglądane za jej pośrednictwem są przeznaczone do Twojego osobistego, niekomercyjnego użytku i nie mogą być udostępniane osobom spoza Twojego domu.

netflix

Jak zmienić hasło do serwisu Netflix

Najlepszym sposobem na uniemożliwienie niewłaściwego dostępu do konta Netflix - i uniknięcie blokady, jeśli serwis rozszerzy zakres wykrywania kont współdzielonych - jest używanie bezpieczniejszego hasła, unikając kombinacji takich jak "123456", "password", "111111" i łatwych do zidentyfikowania liczb. Aby to zrobić, wystarczy wejść do panelu ustawień konta:

  1. Otwórz aplikację i stuknij w zdjęcie profilowe;
  2. Przewiń w dół do dolnej części ekranu i stuknij "Konto";
  3. Na ekranie, który otworzy się w przeglądarce, wybierz opcję "Zmień hasło";
  4. Potwierdź aktualne hasło, wprowadź dwukrotnie nowe hasło i zaznacz opcję "Wymagaj logowania z nowym hasłem na wszystkich urządzeniach", a następnie naciśnij przycisk "Zapisz".

Opcja zaznaczona na ostatnim ekranie wymusza na wszystkich telefonach komórkowych, tabletach, komputerach i telewizorach z dostępem do konta konieczność podania nowego hasła ustalonego przez właściciela konta, co zapobiega korzystaniu z profili przez osoby niepowołane.

Jak sprawdzić, czy do Twojego konta Netflix nie mają dostępu osoby niepowołane

Kolejnym narzędziem do potwierdzenia bezpieczeństwa hasła na Netflixie jest strona, która identyfikuje ostatnie dostępy do konta. Sprawdzenie można sprawdzić na samym ekranie konfiguracji konta, a następnie postępując zgodnie z poniższą ścieżką:

  1. Stuknij opcję "Ostatnia aktywność streamingowa na urządzeniach";
  2. Otwarty ekran pokazuje, które urządzenia (telefon komórkowy, tablet, smart TV, komputer) uzyskiwały ostatnio dostęp do konta i w jakim mieście.

Jeśli którykolwiek z dostępów wydaje się niewłaściwy, najlepszym środkiem jest zmiana hasła przy użyciu kroków opisanych wcześniej. Alternatywą jest użycie opcji "Wyloguj się na wszystkich urządzeniach" na ekranie ustawień, ale jeśli hasło nie zostało zmienione, każdy, kto je zna, może ponownie zarejestrować się na konto.

Na razie system weryfikacji Netflixa w celu identyfikacji niewłaściwego dostępu jest nadal w fazie testów, bez oficjalnej prognozy, czy będzie on szeroko rozpowszechniony czy nie