Środa, 17 lipca 2024

Jak wykorzystać mini statyw?

13 kwietnia 2021


Sprawdź ofertę statywów i selfie sticków

Statyw trójnożny Hama Solid 19B, do smartfona, kamerki, aparatu Kup teraz
Selfie Stick Hama 57 BT z funkcją statywu, Bluetooth, 16/57cm Kup teraz
Statyw trójnożny Hama Mini Statyw, Flex 2w1 Kup teraz

Statyw to ruchomy wspornik służący do precyzyjnego namierzania i mocowania w żądanej pozycji wszelkiego rodzaju urządzeń, a w naszym przypadku smartfona.

Do czego przydaję się statyw?

Poza zadaniem głównym - komunikacją, telefon ma wiele funkcji, począwszy od dostępu do Internetu po zestaw gier i aplikacji na smartfona. Aparaty w nowoczesnych smartfonach osiągnęły nowy poziom. Sieci społecznościowe stały się bardziej dostępne, Internet tańszy, a rozpowszechnienie robienia filmów i robienia zdjęć nabiera tempa. Dzięki tym czynnikom statyw jest dziś nieodzownym elementem codziennego korzystania ze smartfona. W przeciwieństwie do kijka do selfie, który cały czas należy trzymać w rękach, statyw można ustawić / przyczepić się do powierzchni, a następnie spokojnie zrobić zdjęcie. Oprócz fotografowania statyw można z powodzeniem wykorzystać do innych celów. Na przykład oglądanie filmów, czy rozmów wideo.

Rodzaje

statyw

Każdy rodzaj statywu (a jest ich mnóstwo) jest wykonany we własnym stylu, ma swoje własne cechy i przeznaczenie. Tradycyjny statyw świetnie nadaje się do kręcenia bloga i robienia zdjęć. Zazwyczaj statyw ustawia się na stole lub innej twardej, równej powierzchni. Wiele modeli ma chowane nogi i klips, dzięki czemu są kompaktowe i elastyczne. Mocowanie nadaje się do wszystkich nowoczesnych smartfonów i aparatów kompaktowych.

Jak wykorzystać statyw?

Statyw to doskonały sposób na robienie doskonałej jakości zdjęć samego siebie. Zdjęcia zrobione na statywie będą wyglądać znacznie bardziej profesjonalnie i naturalnie niż przy użyciu kijka do selfie. Statyw pozwala ustawić aparat pod odpowiednim kątem i na odpowiedniej wysokości, odpowiednio wykadrować ujęcie. Dodatkowo aparatem jest znacznie trudniej robić zdjęcia w nocy lub przy słabym oświetleniu (np. w domu lub muzeum, w jaskini, przyciemnionej restauracji, kościele, wąskiej uliczce). Statyw pozwoli ci zrobić lepsze zdjęcia, gdy jest mało światła. W takich sytuacjach bez statywu aparat zrekompensuje brak światła, skracając czas otwarcia migawki i zwiększając czułość ISO, co prawdopodobnie spowoduje rozmazanie i / lub ziarnistość zdjęcia. Jeśli chcesz ogólnie poprawić swoje zdjęcia, statyw to doskonały sposób, aby to uczynić. Ustawienie aparatu na statywie sprawi, że łatwiej ustawisz kompozycje i kadrowanie, w porównaniu do zwykłego klikania. Statyw pomaga zachować stabilność aparatu i uniknąć rozmytych zdjęć z powodu niestabilności i drgań. Chociaż często uważa się, że statyw jest potrzebny tylko starszym ludziom i osobom z trzęsącymi się rękami, niemożliwe jest trzymanie aparatu całkowicie nieruchomo przez dłuższy czas, bez względu na wiek lub kondycję. Poza powyższymi powodami statyw otwiera również inne możliwości, umożliwiając robienie zdjęć, których po prostu nie byłbyś w stanie zrobić bez ustawionego sztywno aparatu. Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdjęcia i mieć szerszy wybór stylów fotografowania, statyw jest niezbędnym urządzeniem. To na przykład robienie zdjęć gwiazd, zdjęcia wody z długim czasem naświetlania z filtrem ND, smugi światła poruszających się pojazdów i wiele innych. Możesz nawet tworzyć filmy poklatkowe ze statywem, co bez niego byłoby niemożliwe.

Dowiedz się więcej na foto-raj.pl.