Niedziela, 4 grudnia 2022

Jak stworzyć i sprzedawać własne NFT w 3 prostych krokach

24 marca 2022

NFT dało artystom nową platformę, dzięki której mogą być bardziej widoczni i łatwo sprzedawać swoje prace. Istnieje wiele platform NFT, które zapewniają twórcom różne wspaniałe narzędzia i zachęcają ich do udostępniania swoich NFT. Jeśli więc jesteś początkującym twórcą, który chciałby również zanurzyć się w puli NFT, mamy dla Ciebie przewodnik, jak stworzyć i sprzedawać swoje własne NFT za darmo. Proces jest prosty i wymaga bardzo niewielkiej ilości nauki, której zrozumienie nie sprawi Ci problemu.

Przeczytaj także | Domeny nie do zatrzymania: Jak kupić domeny NFT, jak to działa i więcej

Jak stworzyć i sprzedać NFT za darmo

Spis treści

 • Jak stworzyć i sprzedawać NFT za darmo
  • Krok 1. Utwórz portfel kryptowalutowy
  • Krok 2. Dodaj środki do portfela kryptowalutowego
  • Krok 3. Prześlij i wymień swoje NFT
 • Zakończenie

Krok 1. Utwórz portfel kryptowalutowy

Po pierwsze, będziesz potrzebował portfela Ethereum lub możesz użyć innego portfela w zależności od kryptowaluty, której będziesz używał do sprzedaży swoich NFT. Większość giełd NFT akceptuje portfel MetaMask, ponieważ daje on możliwość przechowywania dzieł sztuki w portfelu.

Przeczytaj nasz szczegółowy przewodnik, jak stworzyć portfel MetaMask.

Krok 2. Dodaj środki do portfela kryptowalutowego

Teraz, gdy Twój portfel jest już skonfigurowany, będziesz musiał kupić Ethereum lub inną odpowiadającą mu kryptowalutę z giełdy kryptowalutowej, a następnie przelać je do swojego portfela. Weźmiemy za przykład CoinDCX. Proces ten będzie podobny również dla innych giełd.

 1. Przejdź do CoinDCX, a następnie Fundusze> Portfel.
 2. Wybierz Ethereum i kliknij na Wypłać
 3. Skopiuj adres swojego portfela i wklej go na CoinDCX i wprowadź kwotę, którą chcesz wysłać do portfela. Pamiętaj, że będzie opłata za transakcję.
 4. To jest to! Udało Ci się przenieść kryptowalutę do Twojego portfela.

Teraz, gdy masz już środki w swoim portfelu. Przejdź na preferowaną przez siebie giełdę NFT. Możesz też zajrzeć na kilka rynków, które przygotowaliśmy dla Ciebie tutaj.

Krok 3. Wgraj i wymień swoje NFT

Teraz przechodzimy do właściwej części - załadowania i wybicia NFT. Po pierwsze, wejdź na rynek. Dla zademonstrowania użyjemy OpenSea, ale proces ten będzie taki sam także dla innych.

1. Po pierwsze, połącz swój portfel kryptowalutowy z OpenSea. Kliknij na Wallet i zobaczysz opcję MetaMask.

2. Wybierz ją, a Twoje rozszerzenie MetaMask powinno poprosić Cię o podanie hasła. Po jego wprowadzeniu, Twój portfel zostanie połączony z witryną.

3. W OpenSea, na stronie głównej znajdziesz opcję "Utwórz". Kliknij na nią. Jeśli nie znajdziesz jej od razu na żadnej innej stronie, przewiń stronę w dół i gdzieś tam powinna być.

4. Zobaczysz okno, w którym możesz dodać swoją grafikę lub plik ze swoim dziełem. Poniżej możesz nadać nazwę swojemu NFT i dodać link do swojej strony internetowej, na której znajdziesz więcej szczegółów, jeśli taką posiadasz. A następnie dodaj opis swojego NFT.

5. Następnie znajdziesz różne opcje do wyboru, aby lepiej przefiltrować swoje NFT. Możesz wybrać ilość NFT, które chcesz udostępnić. Potraktuj to jako edycję limitowaną.

6. Następnie wybierz, na którym Blockchainie chcesz je udostępnić. Po sfinalizowaniu ustawień, kliknij przycisk "Utwórz".

7. Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której znajdują się wszystkie szczegóły analityczne oraz historia aktywności. Aby przejść dalej, kliknij przycisk sprzedaj.

8. Na tej stronie możesz wybrać, czy chcesz sprzedać NFT za ustaloną cenę, czy wystawić go na aukcji, gdzie możesz go sprzedać oferentowi z najwyższą ceną. Możesz także określić czas, przez jaki NFT ma być dostępne, lub limit czasu aukcji, a następnie kliknąć przycisk Zakończ sprzedaż.

Teraz będziesz musiał uiścić opłatę transakcyjną, a Twoje NFT będzie można kupić na rynku.

W ten sposób kończymy cały proces. Teraz możesz udostępnić link do swojego NFT, aby przyciągnąć więcej osób do swojej pracy, a nawet potencjalnych inwestorów.

Niektóre strony internetowe pozwalają nawet na ustalenie wysokości tantiem. W ten sposób za każdym razem, gdy Twoje NFT zostanie sprzedane, otrzymasz pewien procent od kwoty, dzięki czemu będziesz mógł dalej zarabiać na swojej pracy.

Zakończenie

Jak już wspomnieliśmy, proces ten jest prosty i mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci poznać podstawy tworzenia własnego NFT. Możesz oczywiście eksperymentować i wypróbować różne strony i opcje, a nawet różne formy sztuki, ale proces pozostaje ogólnie taki sam.

Możesz również śledzić nasze najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, gdzie znajdziesz najnowsze recenzje.