Niedziela, 4 grudnia 2022

3 sposoby używania telefonu jako myszy i klawiatury dla Android TV

19 kwietnia 2022

Jeśli używasz pilota smart TV, aby coś wpisać, prawdopodobnie wiesz, dlaczego jest to bolesne zadanie. Większość współczesnych pilotów do telewizorów Smart TV nie ma klawiatury i ma tylko kilka przycisków. Większość tych telewizorów jest wyposażona w pilota do sterowania głosem, ale co zrobić, gdy wpisujesz hasła lub gdy aplikacja, z której korzystasz, nie obsługuje funkcji wpisywania głosowego? Cóż, w takich scenariuszach można użyć telefonu jako myszy i klawiatury dla systemu Android TV. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak!

Przeczytaj też: 3 sposoby dostosowywania ekranu głównego telewizora z systemem Android

Użyj telefonu jako myszy i klawiatury dla Android TV

Większość inteligentnych telewizorów może używać klawiatury telefonu jako metody wprowadzania danych za pomocą niektórych aplikacji. Jedną z najlepszych aplikacji jest oficjalna aplikacja Google, a inne to aplikacje innych firm, których możesz używać w zależności od modelu telewizora.

Uwaga: Przed rozpoczęciem należy pamiętać, że telefon i Android TV muszą być podłączone do tej samej sieci WiFi, aby te aplikacje działały.

Aplikacja Google TV

Aplikacji Google TV można używać na dowolnym smartfonie lub tablecie z systemem Android i używać telefonu jako myszy i klawiatury dla telewizora z systemem Android. Oto, jak skonfigurować telefon jako pilota:

1. Otwórz aplikację Google TV w telefonie z systemem Android.

2. Na stronie głównej, w prawym dolnym rogu, stuknij pozycję Pilot.

3. Teraz u góry stuknij w "Skanowanie w poszukiwaniu urządzeń" i wybierz swój telewizor z listy.

4. Następnie wprowadź kod wyświetlony na telewizorze, aby sparować telefon z telewizorem.

5. Po sparowaniu telefonu możesz używać klawiatury telefonu do pisania na telewizorze.

Stuknij małą ikonę klawiatury powyżej, aby rozpocząć pisanie, a oprócz tego możesz nawigować i sterować głośnością w telewizorze za pomocą aplikacji Google TV.

Aplikacja do zdalnego sterowania telewizorem z systemem Android

Możesz także użyć dowolnej aplikacji do zdalnego sterowania Android TV innej firmy w telefonie, która może działać jako klawiatura telewizora w zależności od jego modelu. W tym przykładzie używamy aplikacji OnePlus Connect.

1. Pobierz i zainstaluj w telefonie aplikację OnePlus Connect.

2. Otwórz aplikację i dotknij małej ikony pilota w prawym dolnym rogu.

3. Na następnej stronie zobaczysz dostępne urządzenia do podłączenia, wybierz swój telewizor.

4. To wszystko, Twój telefon zostanie podłączony do telewizora jako pilot.

Pusty obszar można wykorzystać do nawigacji jako mysz lub gładzik, a gdy zajdzie potrzeba skorzystania z klawiatury, klawiatura w telefonie zostanie automatycznie wyświetlona.

3. Mi Remote Controller

Jeśli masz Mi TV lub Redmi TV, możesz użyć tej aplikacji w systemie Android do sterowania telewizorem. Oprócz telewizorów aplikacja ta pomaga także sterować innymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klimatyzatory, oczyszczacze powietrza i podgrzewacze wody. Oto, jak skonfigurować tę aplikację, aby służyła jako pilot do telewizora:

Uwaga: Aby ta aplikacja działała, telefon powinien być wyposażony w czujnik podczerwieni.

1. Pobierz i zainstaluj aplikację Mi Remote Controller w telefonie.

2. Otwórz teraz aplikację i podłącz telefon do tego samego WiFi, co telewizor.

3. Kliknij "Add Remote" (Dodaj pilota) na dole ekranu, a na następnej stronie wybierz Mi TV lub dowolny inny posiadany telewizor.

4. Następnie wyszukaj swój telewizor na liście dostępnych urządzeń i wybierz go.

5. Po podłączeniu telewizora i telefonu można zacząć używać aplikacji do sterowania funkcjami telewizora.

Za pomocą tej aplikacji można nawigować na telewizorze jak za pomocą gładzika, a także używać klawiatury telefonu na telewizorze.

W ten sposób można używać telefonu jako klawiatury na telewizorze. Więcej porad i sztuczek dotyczących systemu Android TV znajdziesz na naszej stronie!

Możesz także śledzić nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze recenzje.