Niedziela, 4 grudnia 2022

2 sposoby na przeniesienie aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a

13 maja 2022

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Android i niedawno kupiłeś nowego iPhone'a, przeniesienie danych z systemu Android na iPhone'a może być kłopotliwym zadaniem. Spośród wszystkich innych danych WhatsApp może być ważny i chcesz go bezpiecznie przenieść na nowy telefon. Ponieważ iPhone nie obsługuje kopii zapasowych i przywracania danych z Google Drive, co możesz zrobić, aby przenieść dane aplikacji WhatsApp z systemu Android na iPhone'a? Używanie jakichkolwiek narzędzi innych firm, które twierdzą, że to robią, może być ryzykowne, ponieważ możesz stracić swoje dane.

Przeczytaj także 4 proste sposoby przesyłania kontaktów z Androida na iPhone'a.

Przesyłanie aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a

Spis treści

 • Przesyłanie aplikacji WhatsApp z systemu Android do telefonu iPhone
  • Przesyłanie aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a za pomocą aplikacji iCareFone for WhatsApp Transfer
   • Kroki przesyłania aplikacji WhatsApp za pomocą aplikacji iCareFone for WhatsApp Transfer
  • Przesyłanie WhatsApp z Androida na iPhone'a przez Email Chat
   • Kroki przesyłania aplikacji WhatsApp przy użyciu poczty e-mail
 • Podsumowanie

Cóż, istnieje kilka niezawodnych sposobów na przeniesienie WhatsApp z Androida na iPhone'a, i to też bez utraty cennych czatów. W tym poradniku opowiem Ci o dwóch sposobach przesyłania danych czatu WhatsApp z Androida na iPhone'a. Pierwsza metoda to czat przez e-mail, a druga - za pomocą narzędzia "iCareFone for WhatsApp Transfer". Czytaj dalej, aby poznać obie metody.

Przesyłanie aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a za pomocą narzędzia iCareFone dla WhatsApp Transfer

iCareFonefor WhatsApp Transfer to narzędzie innej firmy opracowane przez Tenorshare, które pozwala łatwo przenieść dane WhatsApp z jednego urządzenia na drugie. Należy pamiętać, że jest to płatne narzędzie, jednak jest to bardzo skuteczny i bezpieczny sposób na przeniesienie WhatsApp na iPhone'a. Możesz łatwo migrować wszystkie dane WhatsApp na iPhone'a bez utraty ani jednego bajtu.

Poza tym oprogramowanie iCareFone for WhatsApp Transfer obsługuje wielokierunkowe przesyłanie WhatsApp, takie jak przenoszenie WhatsApp z Androida na iPhone'a, iPhone'a na Androida, Androida na Androida, iPhone'a na iPhone'a.

Kroki przesyłania WhatsApp za pomocą iCareFone dla WhatsApp Transfer

1. Po pierwsze, pobierz "iCareFone for WhatsApp Transfer" na swój komputer i zainstaluj go.

2. Po zakończeniu instalacji otwórz narzędzie na komputerze, a następnie wybierz aplikację WhatsApp z podanej listy aplikacji.

3. Następnie podłącz telefon z Androidem i iPhone'a przez USB do komputera. Gdy narzędzie rozpozna oba urządzenia, kliknij na "Transfer".

4. Teraz musisz najpierw wykonać kopię zapasową danych na telefonie z Androidem. Przejdź do Ustawień w aplikacji WhatsApp, a następnie "Czaty" i stuknij w "Kopia zapasowa czatu". Na następnej stronie ponownie stuknij w "Kopia zapasowa " i poczekaj, aż kopia zapasowa zostanie ukończona.

5. Po zakończeniu przejdź do narzędzia iCareFone na komputerze i kliknij przycisk " Kontynuuj".

6. Teraz wprowadź numer telefonu wraz z numerem kierunkowym kraju i kliknij " Verify". Wprowadź kod weryfikacyjny otrzymany z telefonu, a następnie ponownie kliknij przycisk "Verify".

7. Po zakończeniu weryfikacji aplikacja WhatsApp wyloguje się automatycznie z telefonu z systemem Android.

8. Teraz przejdź do swojego iPhone'a i zaloguj się do aplikacji WhatsApp, używając numeru telefonu i kodu weryfikacyjnego.

9. Następnie, gdy pojawi się prośba o "Przywróć z iCloud", stuknij w "Pomiń", a następnie "Pomiń przyw racanie" w wyskakującym okienku potwierdzenia.

10. Skomponuj swój profil WhatsApp, wpisując imię i nazwisko, a następnie wróć do komputera i kliknij "Zaloguj się". To wszystko.

Twój iPhone uruchomi się ponownie, a czaty WhatsApp zostaną przeniesione pomyślnie.

Przesyłanie WhatsApp z Androida na iPhone'a za pomocą czatu e-mail

Jeśli nie wiesz, że w systemie Android wystarczy wykonać kopię zapasową danych na Google Drive i przywrócić ją na dowolnym urządzeniu z Androidem. Ale co z urządzeniami z systemem iOS? Cóż, nie można bezpośrednio przenieść aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a za pomocą usługi Google Drive, ponieważ system iOS nie obsługuje tejfunkcji.

Istnieje jednak obejście, które polega na wyeksportowaniu czatu WhatsApp jako pliku PDF, a następnie przesłaniu go na adres e-mail i przywróceniu go stamtąd na iPhone'a. Powinieneś wiedzieć, że jest to długi i czasochłonny proces.

Kroki przesyłania WhatsApp za pomocą poczty e-mail

1. Otwórz aplikację WhatsApp w telefonie z Androidem i przejdź do "Ustawienia".

2. Teraz przejdź do Czatów i przewiń w dół do "Historii czatu" i stuknij w nią.

3. Na następnej stronie wybierz opcję "Eksportuj czat", a następnie wybierz czat, który chcesz wyeksportować.

4. Następnie, jeśli czat zawiera multimedia i chcesz je również wyeksportować, stuknij opcję "Uwzględnij multimedia", po czym zostanie utworzony plik eksportu.

5. Następnie możesz go udostępnić za pośrednictwem poczty e-mail na swój adres e-mail lub innej aplikacji do obsługi wiadomości.

Można to zrobić dla każdego czatu indywidualnego i grupowego, dlatego jest to bardzo czasochłonny proces. Ponadto nie można go przywrócić na nowym telefonie iPhone, ale można po prostu zachować dane WhatsApp przed utratą.

Podsumowanie

Jak widać, te dwa sposoby są najlepszymi możliwymi metod ami przeniesienia WhatsApp z Androida na nowego iPhone'a. Jednak metoda czatu e-mail jest bardzo czasochłonna i po prostu nie można wyeksportować i przenieść każdego czatu w WhatsApp jeden po drugim. Co więcej, nie można przywrócić tego czatu na iPhone'a za pomocą tej metody.

Z drugiej strony , narzędzie iCareFone do transferu WhatsApp jest bardzo łatwe w użyciu, zajmuje tylko kilka minut, a co najważniejsze, jest bardzo skutecznym sposobem na przeniesienie danych czatu WhatsApp. Oprócz WhatsApp można go również używać do innych komunikatorów, takich jak WeChat, Line, Kik itp.

Więcej takich wskazówek i trików znajdziesz na Gadgets To Use!

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać najnowsze informacje techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze filmy z recenzji.